Rozwiązania dla mebli kuchennych – szafki typu Cargo

W każdym domu niewiele jest miejsc, w których dobre zagospodarowanie przestrzeni jest równie istotne, co kuchnia. Zazwyczaj nie są one zbyt wielkie, a liczba posiadanych akcesoriów kuchennych wyłącznie wzrasta, szybko szczelnie wypełniając dostępne miejsce. Rozbudowa kuchni rzadko wchodzi w rachubę, a zainstalowane w niej urządzenia AGD, jak lodówka, zmywarka, pralka czy kuchenka zajmują sporo miejsca. Czy istnieje więc jakieś rozwiązanie, pozwalające na lepsze zagospodarowanie dostępnej przestrzeni? Przedstawiamy szafki Cargo. Dzięki czemu są godne polecenia?

 

Czym są szafki Cargo?

W prostych słowach szafki Cargo to kosze i półki, które dzięki zamontowaniu na stelażu mogą być wysuwane z wnętrza szafki, dzięki czemu zyskujemy swobodny dostęp do całej ich zawartości. Występują w różnych wariantach, dzielących się według rozmiaru, usytuowania, a także materiału, z którego zostały wykonane. Wyróżniamy więc szafki:

  • niskie - spotykane w szafkach podblatowych,
  • wysokie - wysuwane na całej wysokości mebli kuchennych, z tzw. słupków,narożne - stosowane właśnie w szafkach narożnych, do których zawartości dostęp bywa najtrudniejszy. Które mogą być wykonane z:
  • drutu - najczęściej spotykane, jak również najlżejsze modele,
  • plastyku - stosowane podobnie, jak szuflady,
  • płyty meblowej.
  Przykładowa kuchnia 

 

 

Dzięki szerokiej palecie można dostosować szafkę do swoich potrzeb, niezależnie kuchnią, jakiej wielkości dysponujemy. Wykorzystanie różnych materiałów pozwala również na dopasowanie ich stylu do ogólnego wystroju wnętrza.

   

Dlaczego Cargo są wszechstronne?

Niewiele pomysłów przyczynia się tak bardzo do poprawy organizacji kuchni, jak właśnie szafki Cargo. Zazwyczaj trudno dostępne miejsca pozostają niezagospodarowane, ponieważ niechętnie szukamy czegoś w szafkach narożnych lub na półkach zawieszonych wysoko. Szafki typu Cargo powstała, aby wyjść tym problemom naprzeciw. Pozwalają one na płynne wysunięcie całej zawartości szafki, wybranie poszukiwanego przedmiotu (jest to łatwiejsze, ponieważ cała zawartość znajduje się na zewnątrz), a następnie swobodne ukrycie go z powrotem we wnętrzu mebla. Dzięki wykorzystaniu dodatków, takich jak miękki dociąg, czy mechanizm domykający, nie musimy martwić się, że szafka się nie domknie, albo trzaśnięcie zaburzy porządek panujący we wnętrzu.

   

Wybór i zakup Cargo - co jest warte uwagi i czego unikać?

Wraz z popularnością systemów Cargo, maleją również ich ceny. Niestety, nie zawsze oznacza to zachowanie tej samej, wysokiej jakości. Niejednokrotnie, w pogoni za najniższymi możliwymi cenami producenci obniżają jakość swoich produktów, co przekłada się na przykład na zastosowane systemy jezdne. A to właśnie od ich wytrzymałości i trwałości stelaża będzie zależało czy zakupiony zestaw będzie na długo służył nam i naszej kuchni, czy raczej standardem staną się dla nas regularne naprawy. Niestety, nie jest to kwestia, która dotyka jedynie wysokich szafek, obarczonych znacznymi ciężarami. Jak zatem rozpoznać dobrej jakości prowadnice? Powinny one pracować płynnie, a wbudowane systemy dociągu i domykania nie mogą budzić zastrzeżeń. Jeśli cokolwiek wzbudza nasze wątpliwości, najprawdopodobniej mamy do czynienia z nie najwyższej jakości akcesoriami, których trwałość może zawieść pokładane w nich oczekiwania.

 

Równie istotna dla trwałości i funkcjonalności w kuchni jest kwestia udźwigu poszczególnych konstrukcji. Sam rozmiar konstrukcji tak naprawdę niewiele mówi o jej wytrzymałości - niższy udźwig oznacza ograniczone możliwości praktycznego wykorzystania szafek, a przecież właśnie po to większość osób decyduje się na systemy Cargo.

 

Choć decyzja o zastosowaniu systemu Cargo wiąże się z podniesieniem kosztów całego wyposażenia, nie powinniśmy za wszelką cenę szukać najtańszych wersji. Jest to inwestycja, która znacząco zwiększy funkcjonalność kuchni, dlatego warto postawić na renomowane elementy o wysokich parametrach, tak, aby móc długo cieszyć się poziomem komfortu, który do niedawna był dostępny wyłącznie dla posiadaczy ogromnych salonów kuchennych.

 

 
Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą w zakresie:

 
Zapraszamy do biura w Warszawie.

 

Configurator Konfigurator mebli

Nasi partnerzy

Tel.
mail.
Logo Logo Blum logo Hafele logo