Meble kuchenne na wymiar czy gotowe – kiedy i który wybór będzie lepszy

Meble kuchenne na wymiar czy gotowe – kiedy i który wybór będzie lepszy

Kuchnia od zawsze uznawana była za serce domu. Pogląd ten wzmocnił się zwłaszcza teraz, kiedy niezwykle modne stały się pomieszczenia typu open space, łączące najczęściej kuchnię, salon oraz jadalnię w jedno przestronne, pięknie zagospodarowane wnętrze. Bardziej niż kiedykolwiek na znaczeniu zyskało tym samym kuchenne umeblowanie, które musi być nie tylko funkcjonalne, ale także atrakcyjne wizualnie. Podstawowy wybór obejmuje zatem dwa typy mebli - gotowe i na wymiar. Które i kiedy okażą się lepsze?

Co przemawia za zakupem gotowych mebli?

Gotowe zestawy mebli kuchennych do nabycia w sklepie stacjonarnym lub internetowym to tradycyjny wybór, na który mogą pozwolić sobie przede wszystkim posiadacze średnich i dużych kuchni. Komplety tego typu są zazwyczaj dostępne niemal od ręki - można zabrać je do domu własnym transportem lub poczekać na dowóz, poskładać i oglądać swoje wnętrze w nowej odsłonie. Gotowe meble kuchenne będą zatem dobrym wyborem w przypadku osób, którym zależy na natychmiastowej dostawie towaru, a także dla tych, u których priorytetem nie są rozwiązania pozwalające na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Warto zauważyć również, że stawianie na produkty gotowe mocno ogranicza dobór stylu umeblowania - warianty kolorystyczne, budowa szafek, wykończenie frontów czy chociażby rozmiar mebli nie podlega zazwyczaj żadnym modyfikacjom na życzenie klienta, zatem kuchnia marzeń nie odzwierciedla wszystkich oczekiwań, a pozostaje jedynie kuchnią z katalogu. 

Kiedy wybrać kuchnię na wymiar?

Meble kuchenne na wymiar to najlepszy sposób na ucieleśnienie wszystkich swoich marzeń i oczekiwań odnośnie funkcjonalnej i atrakcyjnej wizualnie kuchni. Projektanci tego typu umeblowania przed przystąpieniem do pracy biorą bowiem pod uwagę nie tylko dokładny wymiar pomieszczenia, ale także wszystkie potrzeby przyszłego użytkownika blatów i szafek. W taki sposób powstają meble kuchenne na zamówienie, które w każdym calu spełniają wszystkie oczekiwania klienta i idealnie wpisują się w wystrój aranżacyjny całego pomieszczenia.   Podobnie jak umeblowanie gotowe oferowane w sklepie, meble na wymiar umożliwiają również wizualizację, przy czym nie tylko samego produktu, ale także całej kuchni, a co za tym idzie pozwalają konsumentowi upewnić się, co do jej ostatecznego wyglądu oraz wnieść ewentualne poprawki. Zabudowa kuchenna na zamówienie może zostać stworzona dla pomieszczenia o dowolnych wymiarach, w tym również niezwykle trudnych w aranżowaniu poddaszy.   To najlepsze rozwiązanie, kiedy użytkownikowi zależy na optymalnym wykorzystaniu każdego centymetra wolnej przestrzeni. Warto zaznaczyć również, że kuchnie na wymiar to meble tworzone z myślą o solidności i perfekcyjnym wykończeniu. Ich produkcja nie przebiega masowo, co pozwala na zastosowanie najlepszej jakości materiałów, a także na zestawianie poszczególnych elementów z dbałością o każdy szczegół. Cichy domyk szafek oraz bezawaryjność szuflad to standard w meblach kuchennych na zamówienie, czego z pewnością nie można powiedzieć o produktach gotowych.

Jakie dodatkowe zalety mają meble kuchenne na zamówienie?

Kuchnie na wymiar to gwarancja pełnej funkcjonalności oraz indywidualności, zarówno w zakresie konstrukcji, jak i wyglądu poszczególnych szafek, szuflad czy blatów. Meble tworzone na zamówienie pozwalają zabudować wszelkie wnęki i wolne przestrzenie o niestandardowych rozmiarach i kształtach tak, aby w pełni wykorzystać potencjał całego pomieszczenia. Co więcej, to klient decyduje o:
  • wymiarach szafek, blatów i szuflad
  • wzorze frontów
  • rodzaju uchwytów
  • rodzaju materiałów
  • kolorze mebli i blatów
  • zastosowanym systemie otwierania szafek
  • oświetleniu
Dzięki temu stworzona na wymiar kuchnia jest w pełni oryginalna i niepowtarzalna. Doskonale odzwierciedla zamysł swojego użytkownika, a dodatkowo perfekcyjnie wpisuje się w wybrany styl aranżacyjny wnętrza. Meble na zamówienie to zatem gwarancja indywidualnego charakteru kuchni oraz całkowitej satysfakcji z jej funkcjonalności i estetyki.

Meble na kuchenne na wymiar - co jest w modzie?

Wybierając meble kuchenne na zamówienie, można stworzyć aranżację modną, a jednocześnie w pełni funkcjonalną. W tym sezonie odchodzi się już od kuchni białych i sterylnych, a skłania ku kolorom mocnym i eleganckim. Najbardziej pożądane są zatem fronty i korpusy czarne, bordowe, granatowe i ciemnozielone, a także bardzo odważne kasztanowe brązy i terakotowe odcienie pomarańczowego. Miłośnicy kuchni jasnych, zamiast bieli mogą wybierać natomiast beże, odcień kawy z mlekiem, karmel, morelę, błękit oraz pastelowy seledyn przełamany szarością. Odchodzi się również o wykończenia na wysoki połysk, które zastępuje subtelniejszy i bardziej ponadczasowy mat. Dotyczy to zarówno frontów szafek, jak i urządzeń AGD, które dzięki zmatowionej powietrzni są znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości. Najbardziej efektownym zestawieniem w kuchennym umeblowaniu są nie odbijające światła fronty, zestawione z lśniącymi zlewami, lampami i dodatkami.  Kuchnia na wymiar to inwestycja na lata, ciesząca nie tylko trwałością i funkcjonalnością, ale także pięknym wyglądem. Warto pamiętać o tym, dobierając jej kolory i styl wykończenia, aby stworzyć umeblowanie modne, ponadczasowe i odporne na przemijające trendy. 

Configurator Konfigurator mebli

Nasi partnerzy

Tel.
mail.
Logo Logo Blum logo Hafele logo