Jak wygodnie i nowocześnie urządzić małą kuchnię?

Jak wygodnie i nowocześnie urządzić małą kuchnię?

Urządzenie małej kuchni to zadanie, które w wielu przypadkach okazuje się być bardzo skomplikowane. Mała przestrzeń wcale nie oznacza tego, iż prace aranżacyjne przebiegną błyskawiczne i zakończy się je pełnym sukcesem. Im mniej miejsca, tym bardziej trzeba zaangażować się w urządzania takiego pomieszczenia, aby wszystko miało swoje miejsce. Planując urządzenie małej kuchni warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych zasad, aby po drodze nie popełnić poważnego błędu.

Urządzenie małej kuchni - na czym się skupić?

Ograniczona przestrzeń na pewno nie pomaga domownikom w realizowaniu prac aranżacyjnych, zwłaszcza gdy wcześniej nie miało się styczności z tego typu zadaniami. Dobrym wyborem może być rozpoczęcie współpracy z doświadczonym projektantem wnętrz, ale należy w to zainwestować dodatkowe środki finansowe. Niektórzy wolą się tym zająć samodzielnie. W pierwszej kolejności należy skupić się na dobraniu idealnych mebli. W tym przypadku optymalnym wyborem będą meble kuchenne na wymiar. Już sama nazwa wskazuje, iż będą one pasować do aranżowanego pomieszczenia wymiarowo, a co za tym idzie nie zajmą w nim zbyt dużo miejsca. Dzięki temu poruszanie się po własnej kuchni nie będzie dla nikogo katorgą, będzie można robić to bardzo swobodnie. Wykonanie pomiarów musi zostać zrealizowane bardzo precyzyjnie, tak aby nie doszło do żadnych pomyłek. Zamawiając kuchnie na wymiar bazuje się na konkretnych parametrach technicznych, dzięki czemu w kuchni nie zabraknie miejsca na dodatkowe akcesoria. Poza tym łatwiej będzie w niej funkcjonować. Opierając się na tej zasadzie należy pamiętać o wybieraniu niskich mebli, w tym szafek. Najlepiej w takim przypadku zrezygnować z zabudowy górnej, ponieważ na małej przestrzeni taki pomysł nie za bardzo się sprawdzi.

Czym kierować się przy urządzaniu małej kuchni?

Meble kuchenne na zamówienie to strzał w dziesiątkę, ponieważ domownicy mają pewność, że przygotowują je profesjonaliści, którzy podczas wykonywania mebli na wymiar nie popełnią żadnych błędów. Oprócz tego zajmą się także ich montażem, tak aby każdy mebel był idealnie dostosowany do znajdującej się w kuchni ściany, itd. Tym samym podczas poruszania się po kuchni lub wykonywania codziennych czynności nie odczuje się żadnego dyskomfortu. Na niewielkiej przestrzeni lepiej całkowicie zrezygnować z drzwiczek, które otwierają się na skrzydła. Lepiej postawić na żaluzje lub rolety. Między blatami kuchennymi a szafkami znajdującymi się na nieco wyższej wysokości mogą znaleźć się niewielkie półki. Z pewnością ułatwią one zarządzanie własną kuchnią, to niezbędne akcesoria, dzięki którym łatwiej sięgnąć po przyprawy czy też inne rzeczy. Osoby, które chcą udanie zagospodarować niewielką przestrzeń kuchenną mogą też pomyśleć o szafkach oraz stolikach na kółkach. W takich miejscach dobrze spisze się również nieco szerszy blat kuchenny. Pod ścianą zyska się wtedy miejsce na przechowywanie akcesoriów kuchennych oraz sztućców.  Najlepszym pomysłem są jednak meble kuchenne na wymiar, dzięki którym:
  • zyska się do dyspozycji większą przestrzeń
  • wszystkie meble będą idealnie dopasowane do wymiarów kuchni
  • w kuchni nie będzie za ciasno
  • zyskuje się bogatą estetykę
  • uzyskuje się pełną swobodę konfiguracji
Decydując się na tego typu rozwiązania można mieć pewność, że wybrane meble będą praktyczne, ponieważ idealnie dopasują się do kubatury aranżowanego pomieszczenia. Mała kuchnia nie musi być dla domowników żadnym ograniczeniem, wystarczy odpowiednio zabrać się za jej urządzanie, a na pewno zyska na funkcjonalności. 

Dlaczego warto postawić na meble kuchenne na wymiar?

Meble kuchenne na zamówienie mają współcześnie szerokie grono zwolenników wśród młodych, ale też dużo starszych ludzi. Wykonuje się je bardzo precyzyjnie oraz starannie, zgodnie z nowoczesnym wzornictwem i podwyższonymi standardami jakości. Dzięki temu prezentują się w kuchniach schludnie oraz modnie. Kuchnie na wymiar sprawią, że organizowanie przyjęć we własnych domach nie będzie żadną trudnością, nawet wtedy gdy będzie się posiadało niewielką kuchnię. Indywidualne projekty są ściśle dopasowane do wymagań poszczególnych klientów, tyczy się to ich preferencji oraz upodobań. Specjaliści biorą pod uwagę wszystkie wymiary oraz ogólną konfigurację pomieszczenia. Na tej podstawie powstają profesjonalne projekty, które potem wcielane są w życie. To ergonomiczne i bardzo eleganckie rozwiązania. Przestrzeń nie będzie wtedy zagracona, poruszanie się po niej będzie zupełnie komfortowe, nawet jeśli w domu będą przebywać dzieci. Co więcej dana przestrzeń zostanie maksymalnie wykorzystana, tak aby wszystkie zakamarki znajdujące się w kuchni były w stu procentach użyteczne. Meble na wymiar pozwalają na dobieranie dowolnych wymiarów, ale też optymalnych rodzajów szafek. Nie ma pod tym kątem żadnych odgórnych wyznaczników, do których domownicy muszą się dostosować. Wszelkie urządzenia AGD zostaną idealnie zabudowane, a cała kuchnia zyska na wartości estetycznej, tak aby domownicy poczuli się w niej przytulnie. 

Configurator Konfigurator mebli

Nasi partnerzy

Tel.
mail.
Logo Logo Blum logo Hafele logo